Formowanie paletowych jednostek ładunkowych

0
43917
formowanie jednostek ladunkowych
formowanie jednostek ladunkowych
Obrazek i odnośnik Opis obrazka

Formowanie jednostek ładunkowych jest jednym z zadań które może pojawić się na egzaminie zawodowym z kwalifikacji A.31.  Zanim przejdę do zadania praktycznego chciałbym wszystkich zapoznać z teorią. Poniżej mała ściągawka.

1 Jak obliczyć wysokość palety  z ładunkiem ?

Wysokość pojedynczego (kartonu, skrzyni itp ) x liczba warstw. + wysokość palety bez ładunku jeśli paleta EURO to – 144 mm

2 Jak obliczyć wagę brutto palety z ładunkiem.

Waga ( kartonu, skrzyni itp.) * liczba sztuk mieszczących się na palecie + waga pustej palety = masa brutto palety z ładunkiem.

3 Jak obliczyć wagę brutto przewożonego ładunku ?

Waga brutto  pojedynczej palety z  ładunkiem  * liczba palet stanowiących ładunek (w przypadku kiedy mamy do czynienia z paletami jednorodnymi )

4 Jak obliczyć masę ładunku jeśli mamy do czynienia ze skrzyniami które są umieszczone w kontenerze luzem bez użycia palety ?

Waga brutto pojedynczej skrzyni, kartonu *  liczba skrzyń, kartonów mieszczących się w kontenerze = waga brutto ładunku.

5 Jak obliczyć objętość palety z towarem? 

Na samym początku należy zamienić jednostki milimetry na metry ( jeśli mamy podane wymiary w metrach to nie zamieniamy jednostek ) Jak już to zrobimy to musimy pomnożyć długość*szerokość*wysokość palety ( rzeczywistą wysokość a nie pustej palety) = objętość m3

6 Jak obliczyć objętość ładunku?

Objętość jednej palety z towarem w m3 x liczba palet stanowiących ładunek = objętość ładunku m3 (w przypadku gdy mamy do czynienia z paletami jednorodnymi)

7 Jak obliczyć objętość kontenera, naczepy itp.

Na samym początku należy zamienić jednostki milimetry na metry ( jeśli mamy podane wymiary w metrach to nic nie robimy) Jak już mamy odpowiednie jednostki to musimy pomnożyć wymiary naczepy , kontenera itp.  długość x szerokość x wysokość = objętość m3

8 Jak obliczyć współczynnik wypełnienia naczepy kontenera?

Objętość ładunku m3/objętość kontenera m3, naczepy itp.

Jeśli mamy wyrazić współczynnik wypełnienia w % to musimy tą wartość która nam wyjdzie pomnożyć przez 100 Jeśli współczynnik wypełnienie wynosi powyżej 1 lub 100 % to najprawdopodobniej popełniliście błąd.

REKLAMA Obrazek i odnośnik Opis obrazka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj