Wykres Gantta

0
1507
Obrazek i odnośnik Opis obrazka

Wykres Gantta – jest popularnym narzędziem wykorzystywanym przy zarządzaniu projektami, jest trochę mniej skomplikowanym  niż metoda PERT. Nazwa pochodzi od Henry’go Gantta, którego uważa się za twórce tej metody. W obecnych czasach wykres Gantta jest nadal bardzo popularny i bardzo często stosowany w zarządzaniu projektami. Wykres ten ma niewątpliwie bardzo wiele zalet, główną zaleta tego narzędzia jest przejrzystość i prostota.

Za prekursora tej metody uważa się  Karola Adamieckiego , który w roku 1896 podczas pracy w Hucie Bankowej w Dąbrowie Górniczej opracował podobne narzędzie które funkcjonowało na podobnych zasadach. Niestety aż do roku 1931 nie opublikował go nigdzie. Henry Gantt opracował podobną metodę dla fabryki Bethlehem Steel, następnie opublikował ją w prestiżowym magazynie „Engineering Magazine”.

Wykres Gantta jest jednym z graficznych sposobów planowania i kontroli. Polega  na planowaniu i koordynowaniu realizacji zaplanowanych zadań w przekroju czasowym. Stosując tą metodę jesteśmy wstanie w sposób skuteczny kontrolować realizację poszczególnych zadań, które są częścią składową całego projektu, który zazwyczaj składa się z wielu zadań.

 

REKLAMA Obrazek i odnośnik Opis obrazka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj